Θύελλα Ραφήνας – Εράνη Φιλιατρών 2-0: Ήττα και προβληματισμός εν όψη της συνέχειας…

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η Εράνη στη Ραφήνα από την τοπική Θύελλα. Αγωνιζόμενη σε όλο σχεδόν το δεύτερο ημίχρονο με δέκα ποδοσφαιριστές, η Εράνη πάλεψε μέχρι τέλους το ματς, χωρίς να βρει το γκολ που θα την ξαναέβαζε στο παιχνίδι. Και τα δύο γκολ των γηπεδούχων σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Από εκεί και πέρα ο Αστέρας Βάρης ήταν ο κερδισμένος της 12ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Η ομάδα της Βάρης νίκησε 1-0 εκτός έδρας τον ΠΑΟ Βάρδας και πέρασε στην κορυφή
της βαθμολογίας, εκμεταλλευόμενος τις εντός έδρας ισοπαλίες που έφεραν η Ρόδος (1-1 με Ιάλυσο) και Κόρινθος (2-2 με Μύκονο).