Γ΄ Εθνική: Εράνη Φιλιατρών – Μαρκό 2-2, ισοπαλία με πολλά παράπονα για την διαιτησία για τους Φιλιατρινούς που αδικούνται από το αποτέλεσμα

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι η Εράνη Φιλιατρών έμεινε στην ισοπαλία 2-2 με τη Μαρκό, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα της Εράνης Φιλιατρών με ανάρτηση της έδειξε πως έχει πολλά παράπονα από την διαιτησία του αγώνα.

Ισόπαλη με σκορ 2-2 αναδείχθηκε η ομάδα μας απέναντι στην Μαρκό, σε ένα παιχνίδι με αρνητικούς πρωταγωνιστές την διαιτητική τριάδα από την ΕΠΣ Αχαΐας.

Οι ποδοσφαιριστές του Θεόδωρου Γιακαλή μπήκαν αποφασισμένοι, επέβαλλαν τον ρυθμό τους και προηγήθηκαν στο 27’ με αυτογκόλ, προϊόν της συνολικής πίεσης που ασκούσαν από την έναρξη της αναμέτρησης.

Συνεχίζοντας με αμείωτο ρυθμό, το 2-0 εξελίχθηκε στο 35ο λεπτό, ως φυσικό επακόλουθο με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραμπέτσου.

Οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 2-0 και έκτοτε ανέλαβε δράση ο διαιτητής.

Αρχικά ακύρωσε τον επόπτη γραμμής που έδωσε offside από καταφανέστατη θέση και μέτρησε γκολ στον Μαρκοπουλιώτη για το 2-1 στο 47’ με την αιτιολογία: <<Αποφασίζω εγώ!>>.

Εν συνέχεια έκλεισε τα μάτια σε πεντακάθαρη περίπτωση πέναλτι πάνω στον Κωνσταντόπουλο, σε μια φάση που προσέβαλλε τη νοημοσύνη των παρευρισκομένων.

Η Εράνη άγγιξε το 3-1 χάνοντας σπουδαίες κλασικές ευκαιρίες με τους Καραμπέτσο, Κουτσιανούλη, Κωνσταντόπουλο και Φάκκη.

Κόντρα στη ροή του αγώνα, η Μαρκό ισοφάρισε σε 2-2 με τον Γιαννιτσάνη να εκμεταλλεύεται τις κόντρες στο 80ο λεπτό και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μας όπως επίσης και στους ποδοσφαιριστές της Μαρκό που απόλαυσαν ένα όμορφο παιχνίδι με αρνητικό πρωταγωνιστή τον διαιτητή Πετρόπουλο.

Η σύνθεση της Εράνης: Σαββίδης, Καπλάνης (57′ Σινάνι), Μπινιώρης, Mrozcko, Μπουρδέκας, Κουτσιανούλης (88′ Παπαδόπουλος), Κωνσταντόπουλος (85′ Φλαρίωτης), Φάκκης, Γκεβόρι, Πουλιάνος, Καραμπέτσος.