Super League 2: Η κλήρωση και το πρόγραμμα του πρωταθλήματος – Στις 17 Οκτωβρίου η σέντρα

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Super League 2 με τις Β’ ομάδες των Ολυμπιακού, Παναθηναϊκού, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ να μαθαίνουν το πρόγραμμά τους. Στις 17 Οκτωβρίου η σέντρα.

Στο Νότιο όμιλο μετέχουν μεταξύ άλλων ΑΕΚ Β’ και Παναθηναϊκός Β’ όπου στην πρεμιέρα της σεζόν, πιθανότατα στις 17 Οκτωβρίου μετά τα όσα αποφασίστηκαν την Τρίτη (5/10) θα παίξουν με τον Διαγόρα και την Ιεράπετρα εκτός έδρας αντίστοιχα.

Όσο για το μεταξύ τους ντέρμπι που πλέον θα δούμε και στην Super League 2 θα διεξαχθεί την 10η αγωνιστική με γηπεδούχο την ΑΕΚ.

Από εκεί και πέρα από το πρόγραμμα της πρώτης αγωνιστικής ξεχωρίζουν και οι αναμετρήσεις Εργοτέλης – Αιγάλεω, Λεβαδειακός – Καραϊσκάκης και Κηφισιά – Ρόδος.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

Νότιος Όμιλος

1η / 16η αγωνιστική
ΑΕ Κηφισιάς – ΑΣ Ρόδου
Αστέρας Βλαχιώτη – Ηρόδοτος
ΟΦ Ιεράπετρας – Παναθηναϊκός Β
Καλλιθέα – ΑΟ Επισκοπής
Λεβαδειακός – Καραϊσκάκης
Χανιά – Καλαμάτα
Εργοτέλης – Αιγάλεω
Διαγόρας – ΑΕΚ Β

2η / 17η αγωνιστική
Ηρόδοτος – ΑΕ Κηφισιάς
Παναθηναϊκός Β – Αστέρας Βλαχιώτη
ΑΟ Επισκοπής – ΟΦ Ιεράπετρας
Καραϊσκάκης – Καλλιθέα
Καλαμάτα – Λεβαδειακός
Αιγάλεω – Χανιά
ΑΕΚ Β – Εργοτέλης
ΑΣ Ρόδου – Διαγόρας

3η / 18η αγωνιστική
ΑΕ Κηφισιάς – Παναθηναϊκός Β
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΟ Επισκοπής
ΟΦ Ιεράπετρας – Καραϊσκάκης
Καλλιθέα – Καλαμάτα
Λεβαδειακός – Αιγάλεω
Χανιά – ΑΕΚ Β
Εργοτέλης – Διαγόρας
ΑΣ Ρόδου – Ηρόδοτος

4η / 19η αγωνιστική
ΑΟ Επισκοπής – ΑΕ Κηφισιάς
Παναθηναϊκός Β – Ηρόδοτος
Εργοτέλης – ΑΣ Ρόδου
Διαγόρας – Χανιά
ΑΕΚ Β – Λεβαδειακός
Αιγάλεω – Καλλιθέα
Καλαμάτα – ΟΦ Ιεράπετρας
Καραϊσκάκης – Αστέρας Βλαχιώτη

5η / 20ή αγωνιστική
ΑΕ Κηφισιάς – Καραϊσκάκης
Αστέρας Βλαχιώτη – Καλαμάτα
ΟΦ Ιεράπετρας – Αιγάλεω
Καλλιθέα – ΑΕΚ Β
Λεβαδειακός – Διαγόρας
Χανιά – Εργοτέλης
ΑΣ Ρόδου – Παναθηναϊκός Β
Ηρόδοτος – ΑΟ Επισκοπής

6η / 21η αγωνιστική
Καλαμάτα – ΑΕ Κηφισιάς
Καραϊσκάκης – Ηρόδοτος
ΑΟ Επισκοπής – Παναθηναϊκός Β
Χανιά – ΑΣ Ρόδου
Εργοτέλης – Λεβαδειακός
Διαγόρας – Καλλιθέα
ΑΕΚ Β – ΟΦ Ιεράπετρας
Αιγάλεω – Αστέρας Βλαχιώτη

7η / 22η αγωνιστική
ΑΕ Κηφισιάς – Αιγάλεω
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΕΚ Β
ΟΦ Ιεράπετρας – Διαγόρας
Καλλιθέα – Εργοτέλης
Λεβαδειακός – Χανιά
ΑΣ Ρόδου – ΑΟ Επισκοπής
Παναθηναϊκός Β – Καραϊσκάκης
Ηρόδοτος – Καλαμάτα

8η / 23η αγωνιστική
ΑΕΚ Β – ΑΕ Κηφισιάς
Αιγάλεω – Ηρόδοτος
Καλαμάτα – Παναθηναϊκός Β
Καραϊσκάκης – ΑΟ Επισκοπής
Λεβαδειακός – ΑΣ Ρόδου
Χανιά – Καλλιθέα
Εργοτέλης – ΟΦ Ιεράπετρας
Διαγόρας – Αστέρας Βλαχιώτη

9η / 24η αγωνιστική
ΑΕ Κηφισιάς – Διαγόρας
Αστέρας Βλαχιώτη – Εργοτέλης
ΟΦ Ιεράπετρας – Χανιά
Καλλιθέα – Λεβαδειακός
ΑΣ Ρόδου – Καραϊσκάκης
ΑΟ Επισκοπής – Καλαμάτα
Παναθηναϊκός Β – Αιγάλεω
Ηρόδοτος – ΑΕΚ Β

10η / 25η αγωνιστική
Εργοτέλης – ΑΕ Κηφισιάς
Διαγόρας – Ηρόδοτος
ΑΕΚ Β – Παναθηναϊκός Β
Αιγάλεω – ΑΟ Επισκοπής
Καλαμάτα – Καραϊσκάκης
Καλλιθέα – ΑΣ Ρόδου
Λεβαδειακός – ΟΦ Ιεράπετρας
Χανιά – Αστέρας Βλαχιώτη

11η / 26η αγωνιστική
ΑΕ Κηφισιάς – Χανιά
Αστέρας Βλαχιώτη – Λεβαδειακός
ΟΦ Ιεράπετρας – Καλλιθέα
ΑΣ Ρόδου – Καλαμάτα
Καραϊσκάκης – Αιγάλεω
ΑΟ Επισκοπής – ΑΕΚ Β
Παναθηναϊκός Β – Διαγόρας
Ηρόδοτος – Εργοτέλης

12η / 27η αγωνιστική
Λεβαδειακός – ΑΕ Κηφισιάς
Χανιά – Ηρόδοτος
Εργοτέλης – Παναθηναϊκός Β
Διαγόρας – ΑΟ Επισκοπής
ΑΕΚ Β – Καραϊσκάκης
Αιγάλεω – Καλαμάτα
ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΣ Ρόδου
Καλλιθέα – Αστέρας Βλαχιώτη

13η / 28η αγωνιστική
ΑΕ Κηφισιάς – Καλλιθέα
Αστέρας Βλαχιώτη – ΟΦ Ιεράπετρας
ΑΣ Ρόδου – Αιγάλεω
Καλαμάτα – ΑΕΚ Β
Καραϊσκάκης – Διαγόρας
ΑΟ Επισκοπής – Εργοτέλης
Παναθηναϊκός Β – Χανιά
Ηρόδοτος – Λεβαδειακός

14η / 29η αγωνιστική
ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΕ Κηφισιάς
Καλλιθέα – Ηρόδοτος
Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός Β
Χανιά – ΑΟ Επισκοπής
Εργοτέλης – Καραϊσκάκης
Διαγόρας – Καλαμάτα
ΑΕΚ Β – Αιγάλεω
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΣ Ρόδου

15η / 30ή αγωνιστική
ΑΕ Κηφισιάς – Αστέρας Βλαχιώτη
ΑΣ Ρόδου – ΑΕΚ Β
Αιγάλεω – Διαγόρας
Καλαμάτα – Εργοτέλης
Καραϊσκάκης – Χανιά
ΑΟ Επισκοπής – Λεβαδειακός
Παναθηναϊκός Β – Καλλιθέα
Ηρόδοτος – ΟΦ Ιεράπετρας

Βόρειος Όμιλος 

1η / 16η αγωνιστική
Ολυμπιακός Β – Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας – Βέροια
Πιερικός – Θεσπρωτός
ΑΕΛ – ΠΑΟΚ Β
Απόλλων Πόντου – Αλμωπός Αριδαίας
Ηρακλής – Αναγέννηση Καρδίτσας
Νίκη Βόλου – Ξάνθη
Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός Βόλου

2η / 17η αγωνιστική
Βέροια – Ολυμπιακός Β
Θεσπρωτός – Απόλλων Λάρισας
ΠΑΟΚ Β – Πιερικός
Αλμωπός Αριδαίας – ΑΕΛ
Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Πόντου
Ξάνθη – Ηρακλής
Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου
Τρίκαλα – Πανσερραϊκός

3η / 18η αγωνιστική
Ολυμπιακός Β – Θεσπρωτός
Απόλλων Λάρισας – ΠΑΟΚ Β
Πιερικός – Αλμωπός Αριδαίας
ΑΕΛ – Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Πόντου – Ξάνθη
Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλου – Πανσερραϊκός
Τρίκαλα – Βέροια

4η / 19η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Β – Ολυμπιακός Β
Θεσπρωτός – Βέροια
Νίκη Βόλου – Τρίκαλα
Πανσερραϊκός – Ηρακλής
Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Πόντου
Ξάνθη – ΑΕΛ
Αναγέννηση Καρδίτσας – Πιερικός
Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Λάρισας

5η / 20ή αγωνιστική
Ολυμπιακός Β – Αλμωπός Αριδαίας
Απόλλων Λάρισας – Αναγέννηση Καρδίτσας
Πιερικός – Ξάνθη
ΑΕΛ – Ολυμπιακός Βόλου
Απόλλων Πόντου – Πανσερραϊκός
Ηρακλής – Νίκη Βόλου
Τρίκαλα – Θεσπρωτός
Βέροια – ΠΑΟΚ Β

6η / 21η αγωνιστική
Αναγέννηση Καρδίτσας – Ολυμπιακός Β
Αλμωπός Αριδαίας – Βέροια
ΠΑΟΚ Β – Θεσπρωτός
Ηρακλής – Τρίκαλα
Νίκη Βόλου – Απόλλων Πόντου
Πανσερραϊκός – ΑΕΛ
Ολυμπιακός Βόλου – Πιερικός
Ξάνθη – Απόλλων Λάρισας

7η / 22η αγωνιστική
Ολυμπιακός Β – Ξάνθη
Απόλλων Λάρισας – Ολυμπιακός Βόλου
Πιερικός – Πανσερραϊκός
ΑΕΛ – Νίκη Βόλου
Απόλλων Πόντου – Ηρακλής
Τρίκαλα – ΠΑΟΚ Β
Θεσπρωτός – Αλμωπός Αριδαίας
Βέροια – Αναγέννηση Καρδίτσας

8η / 23η αγωνιστική
Ολυμπιακός Βόλου – Ολυμπιακός Β
Ξάνθη – Βέροια
Αναγέννηση Καρδίτσας – Θεσπρωτός
Αλμωπός Αριδαίας – ΠΑΟΚ Β
Απόλλων Πόντου – Τρίκαλα
Ηρακλής – ΑΕΛ
Νίκη Βόλου – Πιερικός
Πανσερραϊκός – Απόλλων Λάρισας

9η / 24η αγωνιστική
Ολυμπιακός Β – Πανσερραϊκός
Απόλλων Λάρισας – Νίκη Βόλου
Πιερικός – Ηρακλής
ΑΕΛ – Απόλλων Πόντου
Τρίκαλα – Αλμωπός Αριδαίας
ΠΑΟΚ Β – Αναγέννηση Καρδίτσας
Θεσπρωτός – Ξάνθη
Βέροια – Ολυμπιακός Βόλου

10η / 25η αγωνιστική
Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Β
Πανσερραϊκός – Βέροια
Ολυμπιακός Βόλου – Θεσπρωτός
Ξάνθη – ΠΑΟΚ Β
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αλμωπός Αριδαίας
ΑΕΛ – Τρίκαλα
Απόλλων Πόντου – Πιερικός
Ηρακλής – Απόλλων Λάρισας

11η / 26η αγωνιστική
Ολυμπιακός Β – Ηρακλής
Απόλλων Λάρισας – Απόλλων Πόντου
Πιερικός – ΑΕΛ
Τρίκαλα – Αναγέννηση Καρδίτσας
Αλμωπός Αριδαίας – Ξάνθη
ΠΑΟΚ Β – Ολυμπιακός Βόλου
Θεσπρωτός – Πανσερραϊκός
Βέροια – Νίκη Βόλου

12η / 27η αγωνιστική
Απόλλων Πόντου – Ολυμπιακός Β
Ηρακλής – Βέροια
Νίκη Βόλου – Θεσπρωτός
Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ Β
Ολυμπιακός Βόλου – Αλμωπός Αριδαίας
Ξάνθη – Αναγέννηση Καρδίτσας
Πιερικός – Τρίκαλα
ΑΕΛ – Απόλλων Λάρισας

13η / 28η αγωνιστική
Ολυμπιακός Β – ΑΕΛ
Απόλλων Λάρισας – Πιερικός
Τρίκαλα – Ξάνθη
Αναγέννηση Καρδίτσας – Ολυμπιακός Βόλου
Αλμωπός Αριδαίας – Πανσερραϊκός
ΠΑΟΚ Β – Νίκη Βόλου
Θεσπρωτός – Ηρακλής
Βέροια – Απόλλων Πόντου

14η / 29η αγωνιστική
Πιερικός – Ολυμπιακός Β
ΑΕΛ – Βέροια
Απόλλων Πόντου – Θεσπρωτός
Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β
Νίκη Βόλου – Αλμωπός Αριδαίας
Πανσερραϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας
Ολυμπιακός Βόλου – Ξάνθη
Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα

15η / 30ή αγωνιστική
Ολυμπιακός Β – Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα – Ολυμπιακός Βόλου
Ξάνθη – Πανσερραϊκός
Αναγέννηση Καρδίτσας – Νίκη Βόλου
Αλμωπός Αριδαίας – Ηρακλής
ΠΑΟΚ Β – Απόλλων Πόντου
Θεσπρωτός – ΑΕΛ
Βέροια – Πιερικός

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *